Jäsenkirje 1/2007

Tervehdys kaikille!

Aurinko lämmittää ja kohta on kesä. Tässä on tämän vuoden ensimmäinen jäsenkirje. Muutamia tapahtumia on jo tiedossa, ja lisää yritetään saada järjestettyä, jos vain aikataulut osuvat kohdalleen.

Sunnuntaina 15.4. on Match Show Keljon Prisman parkkihallissa. Ilmoittautumismaksu on 6 ja lapsi ja koira-kilpailuun 2. Ilmoittautuminen alkaa klo 15 ja arvostelut klo 16. Tuomareina Mari Morko ja Kirsi Rautiainen.

Sunnuntaina 29.4. pidetään hakupäivä. Ilmoittautumiset ja tiedustelut anna.sinerheimo@saunalahti.fi Tulla voi ihan aloittelijat tai lajiin tutustumista haluavat, sekä tietysti myös jo treenanneet. Päivä on maksuton, mutta otathan omat eväät mukaan.

Helatorstaina 17.5. on Match Show Palokassa, Mustin ja Mirrin pihassa. Ilmoittautumismaksu 6 ja lapsi ja koira-kilpailuun 2. Ilmoittautuminen alkaa klo 12 ja arvostelut klo 13. Tuomareina Simo Niskanen ja Kirsi Hyvärinen.

Alaosaston fleece-takkeja on vielä jäljellä. Väreinä sininen, punainen ja hiekka. Hinta 14. Kysykää takkeja Pänkälän Hannalta p. 0400298228 tai hanna.pankala@gmail.com




Alaosaston urosten omistajat:

Kentältä on tullut pyyntö, että olisi mukavaa, jos voisimme kerätä jalostuskäyttöön annettavien urosten omistajien yhteystiedot.
Mikäli haluat, että lisäämme uroksesi (virallinen nimi ja rekisterinumero) sekä yhteystietosi (osoite, puhelinnumero, sähköposti) listaan. Laita sähköpostia osoitteeseen jalostusurokset@luukku.com tai tekstiviesti Nonnalle numeroon
0408252531.
Ainoa vaatimus on, että koira on virallisesti tutkittu. Tuloksilla ei ole merkitystä. Urossuosituksia EMME anna.





Alaosaston hallitus vuodelle 2007

Puheenjohtaja
Sinikka Järvinen, sinikka.jarvinen@pp.inet.fi
puh: (014) 821 486, 0400-429 516
Varapuheenjohtaja, Näyttely-yhdyshenkilö
Minna Manninen, minna.manninen@hankasalmi.fi
puh: 040-963 5666
Sihteeri
Juha Väisänen, juha.w.vaisanen@tietoenator.com
puh: 040-726 6358
Rahastonhoitaja
Hanna-Liisa Pänkälä, hanna.pankala@gmail.com
puh: 0400-298 228
Agility- ja PK-yhdyshenkilö
Anna Sinerheimo, anna.sinerheimo@saunalahti.fi
puh: 045-676 1261
Mirja Manninen, manninen.mirja@gmail.com
puh: 040-963 0750
Nonna Manne, nonna.juha@elisanet.fi
puh: 040-825 2531
Anne Alho, anne_alho@hotmail.com
puh: 040-559 8745

Hallituksen ulkopuoliset toimihenkilöt:
Lyhytkarva-yhdyshenkilö
Mia Niininen, mia.niininen@kotiportti.fi
puh: 040-591 7434
Toko-yhdyshenkilö
Elina Riipi, elina@haukotus.net
puh: 040 - 595 4848
Jos on kysyttävää tai ehdotuksia, mitä voisi järjestää, ottakaa yhteyttä hallituksen suuntaan. Pyrimme järjestämään kaikille mielekästä toimintaa.

Tervetuloa mukaan vanhat ja uudet collieharrastajat!

Terveisin
Alaosaston hallitus